Kurumsal

Hakkımızda

Yaşar ve Cemil DALKIRAN kardeşlerin 1973 yılında Karagümrük’te bir atölyede diktikleri fidan zamanla sağlıklı ve köklü DAL’ ları olan bir ağaca dönüşerek, Türkiye’de hızlı büyüyen tekstil sektörünün temposuna da uyum sağlayarak meyvelerini vermiştir.

Tekstil sektöründe triko örgü makineleri dışında, Star2000 markası ile Türkiye’nin ilk remayöz makinasını üretmiştir. Bayrampaşa’da 67.000m2 alanda 270 üreticiye ev sahipliği yapan Dalteks kendi üretiminide 4500m2 kapalı alanda sürdürmektedir. Dalteks ürünleri başta Doğu Avrupa, Kuzey Afrika ve Ortadoğu olmak üzere birçok ülkeye ihraç edilmektedir.

Kuruluşundan bugüne kadar Turkiye’deki tekstil sektörünün gelişimine paralel olarak makine imalatı ve yedek parka üretimi sektörlerine de hizmet vermiştir. Bunun neticesinde 2005 yılında Dalteks yatırımlarının yonunu değistirerek havacılık ve savunma sanayi sektörünede adım atmıstır.

Dalteks 2005 yılında yeni bir DAL olan havacılık sektörüne de adım atmıştır. Bünyesindeki CNC makineleri ve hassas ölçüm cihazları ile Türkiye’nin ve Dünya’nın saygın firmalarına üretim yapmaktadır. Aynı zamanda ar-ge bölümünde 2013 te başlatılan Raylı Ulaşım ürünleri çalışmaları da yeni bir DAL’ın tohumlarını ekmiştir.

48 yıllık geçmişi, kalite anlayışı ve engin deneyimi ile Dalteks, bir dünya markası olma yolunda hızlı ve emin adımlarla ilerliyor.

Misyonumuz

Türkiye’nin tekstil sektörde  en tecrübeli ve lider kuruluşlarından biri olarak, farklı sektörlerdeki müşterilerinin ihtiyaçlarını en kaliteli, ekonomik ve uzun ömürlü ürünleri sunarak karşılamak ve tüm çalışanlarının katılımıyla ürünlerini sürekli geliştirerek müşteri memnuniyetini sağlamaktır.

Vizyonumuz

Sektöründeki teknolojik yenilikleri takip ederek ve ürünlerini sürekli geliştirerek rekabetçi gücünü ve sürdürülebilir büyümesini koruyan, yurt içi ve yurt dışı müşterilerinin ihtiyaçlarını en üst düzeyde karşılayan uluslararası bir marka olmaktır.

DALTEKS MAKİNE VE HAVACILIK SAN. A.Ş.
Yenidoğan Mah. Ferhatpaşa Cad.  Dalkıran Triko Merkezi No:14/255 Bayrampaşa-İstanbul
Tel : (0212) 613 80 80 (PBX) Faks : (0212) 613 80 99 Email : sales@dalteks.com.tr
2021 © DALTEKS Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım | Goramedya